Kuldsest retriiverist

Lisainfot leiab: Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühing

Sünnimaa:  Inglismaa

Algus:  1800ndadkuldne-retriiver-seis

Algne otstarve:  saagi otsija ja kättetooja

Tänapäeval:  saagi otsija ja tooja, jahikatsed/jaht, agility, teraapiakoer, narkokoer, juhtkoer, abikoer, perelemmik jm

Eluiga: 10-13a.

Energiatase: keskmine-kõrge

Lühitutvustus

kuldne20-200x300Kuldne retriiver on üks kuuest retriiveri tõust (sõna retrieve tähendab inglise keeles ‘tooma, kätte toimetama’).

Kuldne retriiver on jahikoer, kes toob jahimehele kätte lastud linnu, jänese või mõne muu väikese saaklooma. Samuti kasutatakse kuldseid (ja retriivereid üldse) pommikoertena, narkokoertena ja pimedate juhtkoertena. Oma sõbraliku loomuse tõttu elavad nad peremehest lahutamise üle ja lepivad uue peremehega kergemini kui mõni teine tõug. Nii saab neid dresseerida ja seejärel pimedale omanikule anda.

Kuldne on suurepärane perekoer, ta on väga sõbralik ja heatahtlik, omab suurt töötahet ja soovi peremehele meele järele olla, mis teeb tema dresseerimise võrdlemisi lihtsaks. Ta tahab alati olla oma perega koos ja otsib ka magamiseks paiga, kust saab peres toimuvaga kursis olla. Kui lasta kuldne omapäi uitama (näiteks metsas või piknikul olles) siis käib ta aeg-ajalt kontrollimas, kas pererahvaga on kõik ikka korras ja ega keegi äkki tema “abi” ei vaja.

Kuldsetel, nagu retriiveritel üldse, on enamasti suur söögiisu. Ta on valmis sööma ükskõik mida ja ükskõik mis olekus, hoolimata sellest kas tal on kõht tühi või mitte. Muidugi on ka mõningaid vähese isuga erandeid.